Biblioteka w Maroku w Wysokim Atlasie

21 marca 2019 w szkole w Imaghouden w Wysokim Atlasie odbyła się wyjątkowa uroczystość: oficjalne otwarcie biblioteki, pracowni plastycznej oraz zakończenie projektu i warsztatów. Swoją obecnością spotkanie zaszczycili: delegacja Ambasady RP w Rabacie: Pan Sekretarz ds. dyplomacji publicznej i kulturalnej Andrzej Knopp, Pani Khadija El Kherrat, Pan Rachid Bizriken. Lokalne władze na czele z Caidat d’Ighrem Nougdal Mohammed Aaka, nasi Przyjaciele z Ait Tidili: Nadia Elyamani, Ahmed Ourahmoune oraz mieszkańcy Atqi. Pan Dyrektor szkoły Aouali Azzeddine wraz z nauczycielami i dziećmi przygotowali wyjątkowy program artystyczny i poczęstunek. Dziękujemy wszystkim za obecność, wsparcie projektu i gościnę. A społeczności Ait Tidili za otwarte serca i domy. SZUKRAN BZEF.

Mamy nadzieję, że to symboliczne Spotkanie Kultur u podnóża Wysokiego Atlasu, gesty przyjaźni, listy, podarunki w postaci biblioteki i materiałów do pracowni plastycznej staną się pretekstem do kolejnych działań. Wielkie podziękowania dla wolontariuszy bez ich wsparcia mentalnego, czasowego, finansowego i sił we wniesieniu każdej kredki i książki realizacja projektu nie byłaby możliwa. Na Waszą część: Michał Jendrzejewski, Dariusz Stachowiakk, Michał Wu (Wolski) dziewicze góry w paśmie adrar Atqi zostały nazwane: Pik Bibliotekarzy 3800 m.n.p.m Pik Kuchenkarzy 3000 m.n.p. i Pik Jendrzejewskiego ponad 3000 m.n.p.m :) - to na pamiątkę!
Podziękowania również dla wolontariuszek Ada Widawska , Magda Kielaroraz wszystkich Darczyńców i Instytucji w Polsce dla Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM w Poznaniu, Cogito - Bezpłatna Szkoła i Przedszkole w Poznaniu - Dyrekcji i Pani Kamila Karafylis, dla Dyrekcji, Nauczycieli i Rodziców i dzieci grupy Tropicieli z Przedszkola Słoneczna Chatka w Poznaniu; dla Sylwia Łowicka i Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie, dla Pan Dyrektora Jerzy Kondras z Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego w Śremie, dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Opatówku, Hurtowni i Księgarni Książek Tuliszki i za nieustające wsparcie fundacji podziękowania dla Irek Popek, BSCG Sp.z.oo i Państwa Agaty i Macieja Borkowskich, Danuta Gubańska, Bioivents Sp.z.o.o. , Kancelaria Wójcik.com