Biblioteka w Maroku w Wysokim Atlasie

Celem projektu jest działania na rzecz dialogu międzykulturowego. Inspirowanie dzieci do poznawania różnorodności świata w duchu tolerancji i szacunku zarówno do własnej kultury, jak i innych kultur.  Zachęcanie do szukania podobieństw, do wzajemnego odkrywania, uczenia się ponad granicami kultur. Wspieranie dzieci w działaniach, w tworzeniu własnej autorskiej ,,metody nawiązywania relacji” z wykorzystaniem różnych środków przekazu (od video storytellingu po tradycyjny list, od łączy internetowych po osobiste spotkanie). Angażowanie szkoły w wymianę edukacyjno - kulturową ze szkołami położonymi w odległych niedostępnych górskich terenach (społeczności, które zachowały swoją etniczną tożsamość, język, kulturą materialną) na zasadach partnerskich, z uwzględnieniem kontekstu kulturowego. Ambasadorami projektu są dzieci z Klasy 5 A z Publicznej Szkoły Podstawowej Cogito w Poznaniu, które od trzech lat współpracują na rzecz Projektu Spotkania Kultur.

21 marca 2019 w szkole w Imaghouden w Wysokim Atlasie odbyła się wyjątkowa uroczystość: oficjalne otwarcie biblioteki, ...

Fundacja Atqi pod honorowym patronatem Instytutu Antropologii i Etnologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, dzięki wsparciu finansowemu m.in.: Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Ambasady Rzeczpospolitej Polski w Królestwie Maroka realizuje od 2017 roku  projekt Spotkania KulturFundacja zaprasza dzieci i społeczności do dialogu międzypokoleniowego, międzykulturowego, do dokumentowania kultury, tradycji i ich wartości. W projekcie biorą udział dzieci i szkoły z Polski, Maroka, Nepalu, Zanzibaru i Sri Lanki.