„Spotkania Kultur. Moja kultura. Moje wartości” w Luboniu

Wraz z Biblioteka Miejska w Luboniu i Fundacja Kultura Trakcja zapraszamy od 13- 30 kwietnia 2022 do obejrzenia mobilnej, międzykulturowej wystawy „Spotkania kultur. Moja kultura. Moje wartości".
Wystawa prezentuje prace dzieci z:
- Maroka ze społeczności Ait Tidili z gór Wysokiego Atlasu,
- Nepalu z Bakrang 6 - z miejscowości, w której po trzęsieniu ziemi Lepszy Świat wraz oraz dzięki pomocy poznańskich filantropów wybudował szkołę (Widok na Nepal). Prace powstały podczas warsztatów organizowanych przez wolontariuszy Lepszy Świat, którzy nieustannie wspierają szkołę w Bakrang - 6,
- Zanzibaru, które zaangażowały się w projekt dzięki lokalnym nauczycielom i pomocy Agnieszki Pietruszki.
- Polski i Ukrainy - przygotowane w ramach konkursów, warsztatów projektu Spotkania Kultur, m.in.: dzięki pomocy Joanna Markisz sztuka_dla_dzieci.
Prezentowane prace dzieci to kolekcja, która powstaje nieustannie od 2017 dzięki współtworzeniu ze społecznościami, instytucjami projektu Spotkania Kultur.
Wierzymy, że sztuka to język integracji. Zapraszamy do współdziałania, do dialogu międzykulturowego wszystkie pokolenia i kultury.
Wierzymy, że wspólnie możemy tworzyć lepszy, przyjaźniejszy świat, otwarty na różnorodność kulturową i społeczną.
Wystawa ze Śremu (Śrem Moje Miasto) do Lubonia „przyjechała" dzięki pomocy i wsparciu Klub Relax oraz Studio Trakcja