Dzieci w dialogu międzykulturowym

Celem projektu jest działania na rzecz dialogu międzykulturowego. Inspirowanie dzieci do poznawania różnorodności świata w duchu tolerancji i szacunku zarówno do własnej kultury, jak i innych kultur.  Zachęcanie do szukania podobieństw, do wzajemnego odkrywania, uczenia się ponad granicami kultur. Wspieranie dzieci w działaniach, w tworzeniu własnej autorskiej ,,metody nawiązywania relacji” z wykorzystaniem różnych środków przekazu (od video storytellingu po tradycyjny list, od łączy internetowych po osobiste spotkanie). Angażowanie szkoły w wymianę edukacyjno - kulturową ze szkołami położonymi w odległych niedostępnych górskich terenach (społeczności, które zachowały swoją etniczną tożsamość, język, kulturą materialną) na zasadach partnerskich, z uwzględnieniem kontekstu kulturowego. Ambasadorami projektu są dzieci z Klasy 5 A z Publicznej Szkoły Podstawowej Cogito w Poznaniu, które od trzech lat współpracują na rzecz Projektu Spotkania Kultur.

,,Gra o las” - Fundacja Atqi realizuje w Poznaniu projekt edukacyjny dla szkół i przedszkoli w naturalnym ...

Fundacja Atqi pod honorowym patronatem prof. dr hab. Michała Buchowskiego i Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Wielkopolskiego i pomocy  Ambasady Rzeczpospolitej Polski w Królestwie Maroka realizuje projekt Spotkania Kultur. Misją Fundacji jest działanie na rzecz dialogu międzykulturowego, wspieranie idei odpowiedzialności i solidarności społecznej.