Biblioteka Publiczna im. H. Święcickiego w Śremie

9 listopada 2017 Fundacja Atqi miała zaszczyt gościć z projektem ,,Spotkania kultur w 100 rocznicę śmierci Ludwika Zamenhofa” w Publicznej Bibliotece im. H. Święcickiego w Śremie. To niezwykłe miejsce na mapie Powiatu Śremskiego- jedyne, unikalne centrum- kultury, działań społecznych, integracji ludzi z różnych “światów” i “dziedzin”. Mieszkańcy Śremu mają niezwykłe szczęście, że taka Przystań kulturalno - społeczna istnieje i że każdy może znaleźć w niej swoje miejsce: dzieci, młodzież, seniorzy. Oczywiście nie byłoby Biblioteki, gdyby nie tworzący ją Ludzie! To Ich Dzieło!!! Dlatego z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu Dyrektorowi Jerzemu Kondrasowi za zaproszenie, gościnę, otwartość na nowy projekt i możliwość jego realizacji. Szczególne podziękowania kierujemy również dla Pani Elżbiety Urbanek i Pani Magdaleny Karasiak- dzięki Waszej pomocy, serdeczności, zaangażowaniu i wielkiemu wsparciu mogliśmy ten projekt zrealizować. Dziękujemy całej Ekipie z Biblioteki, która wspierała i tolerowała nas przez kilka dni!